AeroTrain Corp.
Yarın için BUGÜN çalışın!
Hava Taşıtı Elektronik Uçuş Aygıtı Sistemi Eğitim Seti Model IT-02

Yeni nesil ticari ve askeri hava taşıtlarının neredeyse hepsi kokpit içerisinde elektronik ekranlar kullanır. Elektronik Uçuş Aygıtı Sistemi (EFIS) "Cam Kokpit"in önemli bir bileşenidir. ARINC 429, en yaygın şekilde kullanılan aviyonik veri arayüzü standartlarından bir tanesidir. Airbus A310/A320 ve A330/A340, Bell Helikopterler, Boeing 727, 737, 747, 757, 767 ve McDonnell Douglas MD-11 dahil olmak üzere çok sayıda ticari yolcu ve taşımacılık hava taşıtında kullanılmıştır.

ARINC 429 tabanlı EFIS üzerine eğitim almak öğrencilerin diğer ticari ve askeri aviyonik veri yolu sürümlerine dayanan EFIS'leri kolaylıkla anlayabilmelerini sağlar. Avitek EFIS Eğitim Seti Model IT-02 aviyonik öğrencilerinin tipik bir dijital veri yolu EFIS sistemini anlamalarını sağlamak ve aviyonik bakım personeli tarafından genel olarak karşılaşılan bakım ve sorun giderme görevlerini gerçekleştirmelerine olanak tanımak için tasarlanmıştır.

EFIS Eğitim Seti Honeywell EFS 40 tabanlıdır ve şunlardan oluşur: İki Ekran Ünitesi, bir Sembol Oluşturucu, bir Kontrol Ünitesi, bir Sinyal Simülatörü ve Eğitmen Paneli.

Elektronik ekranlar ADI, HIS ve Harita modlarına sahip çok modlu ünitelerdir. Harita modu, Hava Radarı verisi ve sektör ekranı için süper konuma imkan tanır.

Arıza paneli, sensör besleme arızaları da dahil olmak üzere tipik hava taşıtı EFIS kurulum arızalarının simüle edilmesine olanak tanır (simülatör panelinden). Arızaların seçilmesi kolaydır, ancak öğrencilerin bulmaları kolay değildir. Numaralandırılmış anahtar paneli veya kapaklı yama paneli verilir.

Sistem 28 VDC güç ile çalışır. Tüm ekipman için bakım kılavuzları verilir. Ara bağlantı şemaları ve panel devresi ve düzeni şemaları da sağlanır. Eğitim setindeki kablo donanımı; donanım ve kablolama / dokuma tekniklerindeki hava taşıtı standartlarını yansıtır.

Eğitim seti ile birlikte verilen kılavuzlar öğrencilerin Ara Bağlantı Kontrolü, İşlevsellik Kontrolü ve Sorun Giderme işlerini gerçekleştirmelerine yardımcı olur. Tüm ara bağlantılar ARINC429'dur. Tüm hava taşıtı sistem bileşenleri en az bir hava taşıtı tipine montaj için FAA TSO standartları uyarınca onaylanmış veya STC tarafından onaylanmıştır. Test panelleri ile tedarik edilen sinyal simülatörü, yama panelleri, donanımlar, bilgisayar kontrollü simülatör ve navigasyon veri giriş yolları tipik dinamik ekranların ve sistemin tamamının test edilmesinin gösterimi içindir. Ticari olarak satın alınabilir bir test seti veya alternatif olarak özel yapım 19 inç panel tedarik edilir.